Wsparcie psychologiczne

To forma szczególnej relacji, która budowana jest między Tobą a psychologiem. Opiera się na cyklicznych spotkaniach, w trakcie których uczysz się, jak poprzez poszukiwanie najlepszych możliwych dróg, radzić sobie z różnego rodzaju życiowymi trudnościami.

Wsparcie psychologiczne daje Ci możliwość przyjrzenia się i przeanalizowania sytuacji, w której aktualnie się znajdujesz. Ułatwia poznanie własnych schematów działania, jasne sformułowanie przyczyn odczuwanego dyskomfortu oraz potrzeb związanych z oczekiwaną zmianą.

Regularne spotkania umożliwiają zaplanowanie kroków, które prowadzą do realnej przemiany, dodają odwagi i motywują do dalszego działania. Spotkania odbywają się cyklicznie, najlepiej raz w tygodniu. Każde z nich trwa 45 minut.

Gdy znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej i doskwiera Ci:

  • brak chęci i motywacji do działania
  • stres i napięcie
  • ciągłe zmęczenie, frustracja, niezadowolenie z siebie
  • niepewność, bezsilność, poczucie beznadziei
  • strach przed ludźmi, przyszłością, zmianą
  • obawa przed odrzuceniem
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.” ~ Jan Paweł II

Zadbaj o siebie już dziś.

Dobry psycholog

Wysłucha

Aktywne i głębokie słuchanie to kluczowa umiejętność dobrego psychologa. Dzięki niej, Twoje problemy oraz potrzeby zostaną dostrzeżone i wspólnie z psychologiem odnajdziesz drogę do tego, aby im zaradzić.

Zrozumie

Zrozumienie sytuacji życiowej klienta wymaga empatii. Dobry psycholog potrafi rozpoznać emocje, intencje, a także wartości, jakimi kieruje się klient i które wpływają na jego zachowanie.

Wesprze

Dobry psycholog potrafi podnieść na duchu, okazuje szacunek drugiemu człowiekowi. Jest zaangażowany w rozmowę i stara się wykorzystać wszystkie swoje umiejętności oraz posiadaną wiedzę, aby pomóc klientowi znaleźć rozwiązanie dla sytuacji, w której się znalazł.

Skieruje

Znajomość własnych ograniczeń jest bardzo istotna w pracy psychologa. Jeśli tematyka lub rodzaj problemu przekracza jego kompetencje, wówczas skieruje Cię do innego specjalisty, abyś otrzymał najlepszą możliwą pomoc w rozwiązaniu swojego problemu.

„Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.” ~ Buddha

Wykonaj swój pierwszy krok i umów się na wizytę.

Katarzyna Kuzak - ZnanyLekarz.pl