Mindful Life – uważne życie

Mindful Life - uważne życie

Bądź tu i teraz. Nie oceniaj. Po prostu bądź świadom.

John Kabat-Zinn - amerykański naukowiec, terapeuta i założyciel Kliniki Redukcji Stresu w Massachusetts
Mindfulness, czyli uważność, to intencjonalne skupianie uwagi na doświadczeniu, z chwili na chwilę, bez bycia odciąganym przez osądy i z góry ustalone idee i oczekiwania.

Uważne życie to takie, w którym potrafimy zatrzymać się na tu i teraz. Decydujemy się skupić naszą uwagę na tym, co w aktualnej chwili się wydarza. Możemy to coś zaobserwować, doświadczyć, posmakować, poczuć, usłyszeć. Stajemy się świadomi chwili, świadomi sytuacji. A świadomość – jak mówi Bill Harris, pionier w dziedzinie rozwoju osobistego – tworzy wybór.

Praktyka mindfulness sprawia, że zaczynamy zauważać coraz więcej, stajemy się bacznymi obserwatorami świata, ale i samych siebie. Poznajemy dzięki temu swój wewnętrzny świat. Stajemy się coraz bardziej gotowi na wprowadzanie do życia i zachowania pożądanych zmian. To znaczy takich, które uważamy za potrzebne, rozwijające, które wybieramy, a nie które nam się same przydarzają

Uważność pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój, harmonię, zwiększyć akceptację w stosunku do siebie i innych.
Czy to właśnie tego teraz potrzebujesz?

Prowadzący:

Katarzyna Kuzak – Psycholog, certyfikowany i akredytowany Coach PCC, ECPC, TPLC, założycielka Motywatorium i Szkoły Coachingu Katarzyna Kuzak.

Co jest celem warsztatów?

Ćwiczenie uważności, koncentracji, wyciszenia, pogłębienie kontaktu ze swoim wnętrzem, poznanie wybranych technik medytacyjnych.

Kto może wziąć udział w warsztatach?

Osoby, które chcą odnaleźć wewnętrzny spokój, harmonię, oraz które szukają sposobów na radzenie sobie z lękiem, natłokiem myśli lub ciągłym napięciem.

Ile kosztuje udział w warsztatach?

Udział w warsztatach wynosi 500 PLN (2 spotkania po 250zł).

John Kabat- Zinn mówi, że człowiek poświęca niezliczoną ilość energii na dążenie do życia w pełni, podczas, gdy pełnia znajduje się w nim samym. To sam człowiek jest źródłem wszystkich emocji, marzeń, pragnień. Tylko on może je zmieniać i transformować, pod warunkiem,
że poświęci czas, by sobie je uświadomić i się im przyjrzeć.

Chcesz zgłosić swój udział w warsztatach?

Wypełnij poniższe pola, a my poinformujemy Cię o najbliższym terminie warsztatów.

    Imię i nazwisko
    E-mail
    Numer telefonu